V dňoch 15.-16. septembra sa v Lučenci v športovom areáli Rocket Club pre mestskom kúpalisku konal jedinečný tenisový turnaj Pohár prezidenta STZ.  Mladší dorastenci a mladšie dorastenky z troch regiónov (Západoslovenský tenisový zväz, Stredoslovenský tenisový zväz a Východoslovenský tenisový zväz) si v Lučenci zmerali sily v stretnutiach, ktoré  pozostávali z dvojhier, štvorhier a štvorhier zmiešaných párov. Trofej si vybojovali deti z východu s celkovým skóre 17:1.

„Sme veľmi radi, že sme tento nový koncept sútaže družstiev Pohár prezidenta zorganizovali práve v Lučenci, športový areál Rocket Club spĺňa vysoké požiadavky kvality. Cítili sme sa tu veľmi dobre. Prvý deň pršalo a tak sa štvorhry odohrali v hale a v piatok sa už dvojhry mohli hrať na antuke“, povedala hlavná rozhodkyňa súťaže Dagmar Regendová.

Okrem nadšencov tenisu k nám v piatok na tenisové kurty do Lučenca zavítal aj legendárny tenista Karol Kučera. Najprv si s deťmi z TK Hradová Lučenec zahral tenis, podelil sa s nimi o cenné skúsenosti a neskôr odovzdal trofej pre víťazov turnaja. „Som rád, že som sa mohol zúčastniť takéhoto podujatia. Deti boli skvelé a prajem im veľa úspechov a trpezlivosti do budúcna“, povedal Karol Kučera.

Karol Kučera s tenisovými nádejami z TK Hradová Lučenec
tenisové talenty z TK Hradová Lučenec