Posledný septembrový víkend sa naši tenisti z klubu TK Hradová Lučenec zúčastnili finálových bojov v súťaži Detský Davis Cup, v kategórii chlapci do 10 rokov. Tím chlapcov v zložení Tomáš Ďuriš, Július Slavkovský, Matúš Húsenica a Jakub Podhora si zahrali finále v bratislavskom NTC a zúčastnilo sa na ňom 12 najlepších tímov z celého Slovenska. Cesta do finále nebola jednoduchá, chlapci si ho museli vybojovať. V júni sa zúčastnili oblastného kola v Sliači, kde si na tenisových kurtoch vybojovali prvé miesto. Následne postúpili do regionálneho kola, ktoré sa konalo začiatkom septembra v Žiline, kde si taktiež uhrali krásne prvé miesto.

Na podujatí v NTC štartovala stovka detí do 10 rokov, po 12 družstiev chlapcov a dievčat. Deti počas podujatia ako prvé otestovali úplne nový povrch, ktorý bol v Národnom tenisovom centre dokončený pár dní pred zahájením podujatia. Finále trvalo tri dni a naši chlapci si zmerali sily s družstvami TK Classik Bratislava, s ktorým prehrali 2:3 na zápasy. Následne hrali s družstvom TK Košice Mladosť, s ktorým vyhrali 2:3 na zápasy a v boji o piate miesto im nestačili sily a prehrali tesne s družstvom Betliara 2:3 na zápasy. V súťaži najlepších tak obsadili 6. miesto.

„Veľmi nás teší, že chlapci sa dostali až do finále, kde si uhrali krásny výsledok. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa na podujatí zúčastnili a boli jeho súčasťou – deťom, rodičom aj trénerom. Síce patríme k menším klubom na Slovensku, no už druhý rok sme potvrdili, že robíme maximum pre rozvoj tohto krásneho bieleho športu v našom regióne. Naše dvere sú otvorené pre všetkých nádejných tenistov“

, povedal Martin Podhora z tenisového klubu TK Hradová Lučenec.

finále Detského Davis Cupu 2023
TK Hrádová Lučenec vo finále Detského Davis Cupu 2023
Mladé talenty z tenisového klubu TK Hrádová Lučenec vo finále Detského Davis Cupu 2023